جستجو

فروشگاه لوازم کمپینگ و کوهنوردی و شکار و ماهیگیری و ورزشی ...

کمپو
campo.ir فروشگاه اینترنتی کمپو - فروش اینترنتی لوازم کمپینگ کوهنوردی شکار ماهیگیری
مطالب
 
 
09026622676-88594310
تلفن تماس:77876642
سبد خرید

 
آموزش کمپینگ و کوهنوردی
گیاهان قابل استفاده در طبیعت را بشناسیم.
گاهی ممکن است درزمان گردش و اقامت در طبیعت در اثر کمبود موادا غذایی مجبور به استفاده از گیاهان اطرافتان تغذیه کنید . معمولا به ندرت مناقطی هستند که حداقل چند گیاه قابل خوردن نداشته باشند. بیشتر گیاهان حاوی ویتامین، مواد معدنی، پروتئین و کربوهیدرات هستند که می توانند برای مدتی شما را از گرسنگی نجات دهند. البته بسیار مراقب باشید که گیاهی که مصرف کنید سمی یا غیرقابل خوردن نباشد و قبل از خوردن حتما آنها را امتحان کنید.

15 روش ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت (بخش دوم)
همانطور که در بخش اول مقاله 15 روش ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت گفته شد برای ساخت سرپناه می توان از مواد بسیاری استفاده نمود انواع نایلون، پارچه های برزنتی و ... اما بهترین نوع برای ساخت یک سرپناه برزنت‌های پلی اتیلنی هستند که دارای وزن سبک، انعطاف بالا و ضد آب می باشند. این برزنت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در دسترسند و در عین حال ارزان قیمت هم هستند. در ادامه با روشهای دیگر ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت آشنا می شویم.

ابزار و موارد لازم برای یک کوهنوردی حرفه ای
برای هر سفری ابزار و مواردی لازم است. کوهنوردی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای داشتن سفری ایمن و خاطره انگیز نیاز است که حداقلی از تجهیزات را به همراه داشت. در غیر اینصورت ممکن است که در طول سفر با مشکلات زیادی مواجه شویم که لذت طبیعت گردی را در کاممان تلخ کند. در اینجا موارد اصلی مورد نیاز برای کوهنوردی لیست شده است. مسلماً در هر برنامه کوهنوردی می توان مواردی را به این لیست اضافه کرده و یا از آن کم نمود.
آموزش شکار
انواع دوربین‌های دوچشمی و کاربرد آنها
دوربین‌های دوچشمی یکی از پرکاربردترین ابزارها هستند. اما این دوربین‌ها انواع گوناگونی برای استفاده‌های مختلف دارند. انتخاب دوربین مناسب هنگام خرید، می‌تواند یکی از چالش‌های خرید این وسیله مفید باشد. استفاده‌های معمول از دوربین دو چشمی برای مردم عادی، هنگام طبیعت‌گردی، در استادیوم‌های ورزشی، کوهنوردی و کمپینگ است.

زاج کاری سلاح
زاج‌کاری افزودن یک لایه بسیار نازک از اکسید سیاه آهن (Fe3O4) به بخش‌های فولادی جنگ‌افزارها یا دیگر قطعات فولادی است. زاج‌کاری بیشتر برای زیبایی و محافظت از لوله تفنگ و استتار از دید دشمن یا شکار بکار می‌رود.

کالیبر چیست؟
کالیبر (به فرانسوی: Calibre)‏ درسلاح‌های گرم به معنی قطر داخلی لوله سلاح است. گاه این اصطلاح برای اشاره به قطر گلوله نیز به کار می‌رود.
کالیبر را در کشورهای اروپایی بر حسب میلیمتر و در آمریکا بر حسب اینچ نشان می‌دهند.
آموزش ماهیگیری
مکانهای ماهیگیری ـ رود جاجرود و سد لتیان
سد لتیان سدی است بر روی رودخانه جاجرود که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تهران و در لواسان قرار دارد.

انواع طعمه های مصنوعی ـ پشه های مصنوعی
پشه ها طعمه های مصنوعی کوچکی هستند که با تجهیزات اسپین کاست و ماهیگیری به روش پشه مورد استفاده قرارمی گیرند. این طعمه ها بسیار مناسب برای صید برخی از گونه های کپور ماهیان و ماهیانی که در سطح تغذیه می کنند از قبیل قزل آلا و باس می باشند.
هرچقدر درک شما از پیرامون محیط زندگی، رفتار و حرکات ماهیها بیشتر شود، خواهید فهمید که چگونه استفاده صحیح و بجا از طعمه یا طعمه های مصنوعی در طول فصلهای گوناگون می تواند برای انواع ماهیه بهتر باشد.

راهنمای خرید نخ ماهیگیری
نخ یكی از مهمترین وسایل ماهیگیری است و استفاده از یك نخ خوب و مناسب می‌تواند موجب موفقیت ماهیگیر و اشتباه در انتخاب آن می‌تواند باعث شكست در ماهیگیری گردد.
راهنمای خرید لوازم
لوازم سفر اربعین
همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی میلیون‌ها زائر حسینی با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) می‌روند، اما بهتر است زائران در این سفر اربعین چه ملزوماتی را به همراه داشته باشند؟

وسایل مورد نیاز برای سفر اربعین

انواع چادر مسافرتی و کاربرد آنها
مشتریان قبل از خرید چادر به دلیل انواع گوناگون چادرهای کمپینگ موجود در بازار همیشه نگرانی‌هایی دارند. انتخاب چادر مناسب به برنامه‌ای بستگی دارد که پیش رو دارید. در چه فصلی تصمیم به مسافرت دارید و چند نفر هستید؟ همچنین باید اندازه چادر را انتخاب کنید تا بتوانید از سفر تفریحی، ماهیگیری، کوهنوردی و ... خود خاطرات خوبی به همراه بیاورید. در این جا چند نوع چادر که می‌توانید از بین آنها انتخاب درستی داشته باشید را معرفی می‌کنیم.

نکات مهم در خرید دوربین دوچشمی شکاری
دوربین ها وسیله ای هستند برای بزرگنمایی اجسام دور. معمولاً دوربین‌های دوچشمی قابلیت‌های بسیار متفاوتی دارند و افراد برای کارهای متفاوتی از آنها استفاده می‌کنند.
دوربین‌های دوچشمی شکاری بخاطر قابلیت‌های متفاوتی که دارند از دیگر دوربین‌ها مجزا می‌شوند. این دوربین‌ها بایستی در شرایط مرطوب و سخت در هنگام ماهیگیری، شکار و طبیعت‌گردی مقاوم باشند.
حیات وحش
ماهیان آبهای داخلی ایران
آبزیان، به جانورانی اطلاق می شوند که زندگیشان وابسته به آب بوده و ساکن اقیانوس ها، دریاها و رودخانه ها وغیره می باشند و قادر به زندگی در خشکی نیستند. همچنین آبزیان از نظر نوع زیست؛ به دو صورت ماهیان سردآبی و ماهیان گرم آبی وجود دارند که براساس مشخصات فیزیولوژیکی خود در اقیانوس ها، دریاها، خلیج ها، رودخانه ها، تالاب ها پراکنده اند.

ماهی تیلاپیا
ماهی تیلاپیا سومین آبزی پرورشی جهان است که بدلیل خصوصیات مثبت از جمله امکان تطابق با محیط جدید، تولید مثل سریع و رشد مناسب در بیشتر کشورهای جهان به عنوان ماهی پرورشی پذیرفته شده است.

حیوانی عجیب اما واقعی
شیببر به انگلیسیLiger : جانوری دورگه میان شیر نر و ببر ماده‌است. شکل جسمانی آن مانند یک شیر بزرگ راه‌راه است. شیببر در طبیعت بسیار کمیاب است، چرا که مرز قلمروهای شیران و ببران به ندرت در یک مکان بر یک دیگر مطابق می‌شوند. در واقع، تنها جای باقی‌مانده که هر دو جانور را در بر می‌گیرد جنگل گیر در هندوستان است. افزون بر این، شیران گروهی زندگی می‌کنند حال آن که ببر جانوری گوشه‌گیر است.
طبیعت
معرفی شکارگاهها و زیستگاههای حیات وحش ایران (2)
پارک‌هاى ملى، نشان‌دهندهٔ نمونه‌هاى تقريباً بکر و دست‌نخورده‌اى از طبيعت‌اند که به دليل داشتن ذخاير با ارزش‌ گياهى و جانورى و ساير ويژگى‌هاى استثنايى و متنوع، از مجموعه‌‌هاى ميراث فرهنگى و ملى هر کشور محسوب مى‌شوند.

معرفی شکارگاهها و زیستگاههای حیات وحش ایران (1)
پارک ملی و زیستگاه حیات وحش، مناطق طبیعی نسبتا وسیع و دارای ویژگی های خاص و اهمیت ملی به لحاظ زمین شناسی، بوم شناسی، جغرافیای زیستی و چشم اندازهای طبیعی هستند که با هدف حفظ وضعیت زیستی و طبیعی، بهبود جمعیت گونه های جانوری و وضعیت رویشگاه های گیاهی به عنوان پارک ملی انتخاب می شوند و از مناطق چهارگاه حفاظت محیط زیست ایران می باشند.

پارک های ملی و زیستگاههای حیات وحش محدوده های مناسبی برای فعالیت های آموزشی، پژوهشی و گردشگری در طبیعت به شمار می آیند. به منظور حفاظت مناسب از تنوع زیستی، ذخایر ژنتیکی، یکپارگچی اکولوژیک و چشم اندازها، فعالیت های انسانی مرتبط با بهره برداری های مصرفی و مسکونی و به طور کلی هر گونه فعالیت انسانی به غیر از اقدامات حفاظتی در این مناطق ممنوع می باشد.
اخبار
توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)

پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در تمامی استان ها صادر نخواهد شد و شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشدبرگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی سد شهر چایی سیلوانا
رضا رحمدل رئیس کمیته ماهیگیری ارومیه از برگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی در سد شهر چایی خبر داد.

اعلام رسمی جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده
پیرو مصوبه شورایعالی محیط زیست مبنی بر اعلام جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده با انتشار مصوبه مذکور این منطقه حفاظت شده رسما برای حفاظت بهینه توسط سازمان حفاظت محیط زیست دارای پشتوانه قانونی شد.
قوانین صید و شکار
مقالات - اخبار
توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)

پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در تمامی استان ها صادر نخواهد شد و شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد


ادامه...
١٣٩٥/٠٩/١٦


برگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی سد شهر چایی سیلوانا برگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی سد شهر چایی سیلوانا
رضا رحمدل رئیس کمیته ماهیگیری ارومیه از برگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی در سد شهر چایی خبر داد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٦/١٥


اعلام رسمی جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده اعلام رسمی جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده
پیرو مصوبه شورایعالی محیط زیست مبنی بر اعلام جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده با انتشار مصوبه مذکور این منطقه حفاظت شده رسما برای حفاظت بهینه توسط سازمان حفاظت محیط زیست دارای پشتوانه قانونی شد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٦/١٤


پاکسازی کوهستان سبلانپاکسازی کوهستان سبلان
با حضور کوهنوردانی از هشت کشور، برنامه پاکسازی در کوهستان سبلان اجرا شد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٦/١٣


منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان در استان قزوین بیست ساله شدمنطقه حفاظت شده باشگل تاکستان در استان قزوین بیست ساله شد
جشن بیست سالگی منطقه حفاظت شده باشگل در تاکستان با حضور کارکنان و محیط بانان استان قزوین برگزار شد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٦/١٠


رهاسازی هیرکان ، ماده پلنگ دو ساله در پارک ملی گلستانرهاسازی هیرکان ، ماده پلنگ دو ساله در پارک ملی گلستان
هیرکان ، توله پلنگ ماده ای که دو سال قبل به همراه برادرش در شهرستان کردکوی پیدا شده بود، با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست پس از نصب گردنبند ردیاب ماهواری در پارک ملی گلستان رهاسازی شد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٦/٠٦


تولد یک راس گوزن زرد ایرانی در ایلامتولد یک راس گوزن زرد ایرانی در ایلام
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت : اولین گوساله گوزن زرد ایرانی درسال 95 در سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی شهرستان ایلام واقع درمنطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ متولد شد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/٢٦


کشف محموله غیرمجاز پرندگان دراستان زاهدان کشف محموله غیرمجاز پرندگان دراستان زاهدان
یگان حفاظت محیط زیست زاهدان موفق به کشف تعدادی پرنده غرمجاز دراستان شدند
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/٢٦


شناسایی 75 گونه جدید از پرندگان در استان البرزشناسایی 75 گونه جدید از پرندگان در استان البرز
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از شناسایی 75 گونه پرنده که تاکنون در این استان مشاهده نشده بودند، خبر داد.
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/٢١


برگزاری مانورمنطقه ای مقابله با آتش سوزی درمناطق حفاظت شده برگزاری مانورمنطقه ای مقابله با آتش سوزی درمناطق حفاظت شده
پیشگیری از وقوع آتش سوزی ومقابله با آن نیز در سال جاری از اولویت های کاری محیط زیست استان کرمانشاه است.
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/١٤


مشارکت جوامع محلی در احیاء اثر طبیعی ملی دریاچه بزنگان مشارکت جوامع محلی در احیاء اثر طبیعی ملی دریاچه بزنگان
پس از بارش های اخیر نیروهای مردمی در هدایت سیلابها و ایجاد آبراهه ها بصورت شبانه روز نقش بسزایی در احیا دریاچه بزنگان داشتند.
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/١٤


مشاهده 40 قطعه پرنده نادر کفچه نوک درپارک ملی دریاچه ارومیهمشاهده 40 قطعه پرنده نادر کفچه نوک درپارک ملی دریاچه ارومیه
مامورین اداره پارک ملی دریاچه ارومیه برای نخستین بار در چندسال اخیر 40قطعه پرنده کفچه نوک را درجزیره اردوشاهی مشاهده کردند.
ادامه...
١٣٩٥/٠٢/١٤


تنوع زیستگاه های آبی پرندگان در سیستانتنوع زیستگاه های آبی پرندگان در سیستان
مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین تنوع گونه ای در میان زیستگاه های آبی پرندگان استان مربوط به سایت خورباهو، خور و خلیج گواتر، خور گلک است.
ادامه...
١٣٩٤/١٠/٢٨


پلاک گذاری 100 جوجه لاک پشت در سواحل بوشهرپلاک گذاری 100 جوجه لاک پشت در سواحل بوشهر
مدیر کل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای نخستین بار 100 قطعه جوجه لاک پست در سواحل استان بوشهر تگ گذاری (پلاک گذاری) و روانه دریا شدند.
ادامه...
١٣٩٤/١٠/٢٤


صید کوسه ماهیان در آبهای خوزستان ممنوع شدصید کوسه ماهیان در آبهای خوزستان ممنوع شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد به منظور حفاظت از انواع کوسه ماهیان ممنوعیت صید این گونه ارزشمند در آبهای خوزستان ممنوع شد.
ادامه...
١٣٩٤/٠٨/٢٠


نخستين گربه وحشي در اشترانكوهنخستين گربه وحشي در اشترانكوه
يك گربه وحشي در منطقه حفاظت‌شده اشترانكوه براي نخستين بار ديده شد.
ادامه...
١٣٩٢/١٠/١٣


مشاهده بزرگترين پرنده قادر به پرواز جهان در تالاب قره قشلاقمشاهده بزرگترين پرنده قادر به پرواز جهان در تالاب قره قشلاق
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از مشاهده میش مرغ در منطقه چپلقلو حاشیه تالاب قره قشلاق شهرستان بناب توسط محیط بانان خبرداد.
ادامه...
١٣٩٢/٠٨/٢٦


نظر ابتکار در خصوص ادغام سازمان‌های موازی محیط زیست و صدور مجوزهای شکارنظر ابتکار در خصوص ادغام سازمان‌های موازی محیط زیست و صدور مجوزهای شکار
رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره موضوع ادغام سازمانهای مرتبط با مسائل زیست محیطی همچون سازمان هواشناسی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با سازمان، گفت: به جای ادغام سازمان های مرتبط با محیط زیست، مدیریت یکپارچه را دنبال خواهیم کرد.
ادامه...
١٣٩٢/٠٨/٢٦


رهاسازي پرندگان سارگپه و دليجه در شهرستان اردکانرهاسازي پرندگان سارگپه و دليجه در شهرستان اردکان
یک بهله سارگپه پابلند و یک بهله دلیجه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردکان رها سازی شدند.
ادامه...
١٣٩٢/٠٨/٢٢


مشاهده یک قلاده سیاه گوش در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم در استان زنجانمشاهده یک قلاده سیاه گوش در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم در استان زنجان
یک قلاده سیاه گوش در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم در استان زنجان مشاهده شد.
ادامه...
١٣٩٢/٠٨/٢٢


١٢>